Laipni lūdzam Brīnumpeles mājdārziņā

Kas tas ir?

Iepazīsties ar mūsu labāko versiju – Skoliņa – mājdārziņš pašiem mazākajiem, kas ļaus mazajai sirsniņai iespējami saudzīgi un mierīgi adaptēties un pienemt jaunos apstākļus – pavadīt dienu vai tās daļu šķirti no vecākiem, izzinot un atklājot lielās pasaules brīnumus, attīstot sociālās prasmes – kopīgu spēlēšanos, problēmsituāciju risināšanu, empātijas iedīgļu audzēšanu un emociju iepazīšanu.

Mūsu mērķis ir nodrošināt bērnam labsajūtu un uzturēšanos kā mājās, aizraujošu, interesantu un jēgpilnu rotaļāšanos, pastaigas svaigā gaisā, kā arī miera brīžus.

Ar ko sākt?

Lai mazulis mūsu Skoliņā justos kā mājās, būtu labi, ka dienas ritms mājās līdzinās jaunajiem apstākļiem – pusdienas ap 12:00 – 12:30, diendusiņa laikā no 12:30 – 15:00. Bez šaubām, tas ir ļoti individuāli – citam mazulim var būt arī stipri atšķirīgs dienas ritms mājās, taču ārpus tām, mazulis viegli pieņem citādos notikumus un labprāt izbauda arī jauno kārtību, kas nav tik ierasta.

Kas mazulim būtu jāprot? Vienīgais, kas būtu jāprot, ir prast staigāt. Ik dienas dosimies pastāigās svaigā gaisā, tādēl patstāvīga staigāšanas prasme ir būtiska.

Brīnišķigi ir, ja mazais jau daudz maz prot patstāvīgi ēst – ar karotīti, dakšiņu vai piepalīdzot ar rociņu.

Adaptācija – kā tas notiek?

Pirmajā dienā mazulis rīta cēlienu Brīnumpelē drīkst pavadīt kopā ar mammu vai tēti – izdzīvot un iepazīties ar Skoliņas rituāliem un notikumiem – rīta aplītis, nodarbība, roku mazgāšana utml. Tas ir ļoti būtisks un svarīgs brīdis mammai – ir jāgūst pārliecība, ka mans mazulis būs drošās un mīlošās rokās. Šī pārliecība būs pats svrīgākais adaptācijas periodā un veiksmīgas iejušanās faktors – ja mamma sāks šaubīties un nebūs pŗliecināta par mazuļa ‘atlaišanu’ bērnudārzā, visticamāk, ka mazulis to intuitīvi uztvers un sajutīs. Te ļoti būtiski ir saprast – vai ES esmu gatava PALAI ST savu mazulīti? Kaut gādīgās, mīlošās un labās, tomēr svešās rokās? Vai esmu gatava tam, ka mans zīdaiņitis kļūst liels… kļūst patstāvīgāks un drosmīgāks. Un nu mammas loma un galvenais uzdevums ir atbalstīt viņu šajā ceļā. Ja atbilde ir “JĀ” – esmu gatava!  Es palaižu savu mīulīti un sniegšu atbalstu un mīlestību veicot pirmos varoņdarbus – patstāvīgu gaitu uzsākšanu! Šajā gadījumā, visticamāk, ka adaptācijas periods būs veiksmīgāks, bez lielas kreņķēšanās un slimošanas.

Nākamajās dienās mazulis jau paliek Skoliņā dzīvoties bez vecāka (uzturēšanās ilgums gan ir individuāls) – no rīta var ievest grupiņā, nedaudz parotaļāties. Pavisam drīz jau mērķtiecīgi, ar lielu pārliecību un patiesu smaidu sejā jāsaka mazulim – atā! Tev te patiks! Es būšu tev pakaļ!! Un prom.

Raudāt mammas nedrīkst!! Aiz durvīm, aiz stūra vai mašīnā – jā! Tā ir neatņemama procesa sastāvdaļa – mazais ir jāpalaiž un tas rada sāpes un asaras…! Labā ziņa – tas ir pārejošs process un tam drīz pienāks gals! Pēc kāda laika asaras nomainīs sajūsma un smaidi, kas sildīs visu sirsniņas!! Tā tas noteikti būs!! Mēs to zinām!!

Pēc kāda  laiciņa auklīte noteikti atsūtīs kādu ziņu vai pat bildīti, lai mammai mierīgāka diena.

Pirmajās dienās mammai iesakām veidot viegli  maināmus plānus, jo reizēs, kad kreņķis pavisam liels un uzmanība nepārslēdzas, mammai jābūt gatavai nākt mazajam pakaļ – samīļot, ierdošināt un paslavēt par mazuļa drosmi. Tad pirmā diena jau galā! Tai seko otrā un trešā..

Dienas gaita

7:40 – 9:30        Bērnu sagaidīšana, brīvas izvēles rotaļas, brokastis

9:30 – 10:15     Rīta aplītis, vingrošana, intelektuāli attīstošas nodarbības

10:15 – 11:30    Pastaiga (ja ir atbilstoši laika apstākļi) vai aktīvas rotaļas

11:30 – 11:45    Mazgājam rociņas, gatavojamies pusdienām

11:45-12:15     Pusdienas

12:30 – 15:30   Diendusiņa

15:30 – 16:00    Launadziņš

16:15 – 17:00    Individuāls darbs, vai grupu nodarbības, kā arī brīvas izvēles rotaļas

17.00 – 18:30    Gaidām mīļos vecākus

Nepieciešamās lietas

 • Ārā iešanas apģērba kārta rudens/ziemas sezonā mitruma izturīgas bikses, apavi
 • Maiņas drēbes – pilna kārta
 • Apavi iekštelpām vai zeķes (kā pašiem ērti)
 • Pamperi, mitrās salvetes
 • Silikona lacīte (higienas prasība)
 • Pidžama/krekliņš gulēšanai (ja mājās lieto)
 • Mīļmanta diendusiņai (ja mājās lieto)
 • Spilventiņš, sedziņa – lai diendusiņā mājīgāka sajūta
 • Ķemme vai matu suka

Cik tas maksā?

  – mēneša maksa Mārupes novada iedzīvotājiem 285 eur (pēc finansējuma noņemšanas)

  – mēneša maksa citu pašvaldību iedzīvotājiem 485 eur mīnus attiecīgās pašvaldības līdzfinansējuma apjoms aukles aukles/bērnu uzraudzības pakalpojumam (BUP)

  + ēdināšana (pusdienas un launadziņš) 4.15 eur/dienā. Ēdinātājs pamatā izmanto Latvijas produkutus, visu cep un gatavo paši.

  –  līguma slēgšana / vietas rezervācija 90 eur (vienreizējs maksājums)

  Brokasto mazuļi mājās vai ierodas ar savu brokastu kastīti (ja rīta agrumā puncis vēl nav gatavs brokastot)

  Ērti pieteikties mājdārziņam šeit: